vineri, 27 iunie 2014

Petrolul face o nouă victimă

După ce în primul amical a câştigat cu scorul de 5-0, ieri după amiază, F.C. Petrolul a obţinut o nouă victorie. De această dată, rolul de victimă a fost jucat de campioana Croaţiei, formaţia Dinamo Zagreb. La capătul celor 90 minute de joc, ploieştenii s-au impus cu scorul de 2-0, graţie golurilor marcate de Mutu (foto) şi Satli. Antrenorul Răzvan Lucescu a început cu: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Gerson, Beta – Romario, Mustivar – Priso, Mutu, Teixeira – Nkoyi. După pauză a fost aruncată în luptă o altă distribuţie care a avut următoarea alcătuire: Cobrea – Beta, Hoban, Satli, Fanchone – Marinescu, De Lucas – Nepomuceno, Albin, Morar – Tamuz. Următorul joc de verificare al ploieştenilor va avea loc duminică, în faţa unei alte formaţii croate, Slaven Belupo.