joi, 3 iulie 2014

Lupii sunt de neoprit!

F.C. Petrolul – NK Maribor 2-1
Seria succeselor în cantonamentul de la Maribor continuă. În al patrulea joc de verificare, lupii s-au impus cu scorul de 2-1 în faţa campioanei Sloveniei, NK Maribor. După o primă repriză care a aparţinut slovenilor, în partea secundă a jocului petroliştii au făcut legea reuşind să bifeze două goluri prin Gerson şi Mutu. Antrenorul Petrolului, Răzvan Lucescu (foto) a început această partidă cu următorul “11″: Pecanha (cpt) – Alcenat, Hoban, Satli, Fanchone – Romario, De Lucas – Priso, Albin, Morar – Tamuz. După pauză, Lucescu jr. a schimbat aproape întreaga distribuţie, aceasta având următoarea alcătuire: Bolboaşă – Alcenat, Hoban, Gerson, Beta – Mustivar, Marinescu – Nepomuceno, Albin, Mutu – N’Koyi. Următorul test de verificare al ploieştenilor va avea loc vineri, în faţa formaţiei Partizan Belgrad.